PRİMA VİSİON
(EMBRİYO GÖZLEMLEME)

Embriyolar gece gündüz gözlem altında...

EmbryoScope, Dinamik Embriyo İzleme ; IVF tedavilerini iyileştirmek için geliştirilen hızlandırılmış bir çekim tekniğine dayanarak düzenlenmiş bir embriyo izleme sistemidir. Bu sistem, yaklaşık 7 yıl süreyle araştırmalar sonucu ilk defa 2009 da Avrupa’da kullanılmaya başlanmıştır.

EmbryoScope  hızlandırılmış çekim tekniğine dayanarak inkübatörün içine yerleştirilen bir kamera ile döllenmeden transfer anına kadar embriyoyu izlememize olanak vermektedir.
embryoscope 

Bu sistem sayesinde, embriyo istediğimiz her saat dilimde kayıt altına alındığından rahatlıkla her gelişim aşamasını gözlemlemeye yardımcı olur. Embriyoyu dış ortama maruz bırakmadan, kendi ortamında izleyip gelişimini takip edebilmekteyiz. Embriyo gelişiminde en önemli unsurlardan olan hücre bölünmesi aşamasını böylece kaçıncı saatte olduğuna kadar görebilip en sağlıklı embriyoyu seçmek ve sonucunda anne adayına en sağlıklı tek embriyoyu transfer ederek gebelik şansını artırmak mümkündür.


embryoscope1 


Avrupa ve Amerikada yaygın bir şekilde kullanılmakta olan EmbryoScope  ile artık biz de hastalarımızın tüm embriyolarını an ve an izleyip en sağlıklılarını seçebilmekteyiz. EmbryoScope, Dinamik Embriyo İzleme Sistemi ile güvenli ve kontrollü bir kültür ortamı sağlanırken tek seferde 72 adet embriyo sürekli gözlem altında tutulabilmektedir. Yapılan gözlemler 4 boyutlu belgelendirme teknikleri sayesinde uzmanlara istenilen süreç ve zamanlamayı değerlendirme imkanı sağlayarak, gelecekte yapılacak embriyo puanlamaları için benzersiz yeni parametreler geliştirme imkanı sağlamaktadır.

Bu işlem kliniğimizde başarı ile uygulanmaktadır.

 

KED ( Klinik Embriyoloji Derneği ) ve ÜYTD ( Üreme Yardımcı Tedavi) derneklerine üyedir. Yurtiçi ve yurt dışında olmak üzere ALPHA, ESHRE ve ASRM kongrelerine katılmıştır. 2003 yılından itibaren halen Centrum Tüpbebek Merkezi nde  çalışmaktadır.